Welcome to the BenKral Tv

BenKral Tv'ye Hoş Geldiniz

Blog



Fransız oyuncu, yönetmen, yapımcı Jacques Perrin 80 yaşında yaşamını yitirdi.

Ailesi tarafından yapılan açıklamada Perrin'in ölüm nedeni belirtilmedi. 13 Temmuz 1941 Paris doğumlu Perrin, 1950'den başlayarak, aralarında Cennet Sineması'nın da olduğu 70 filmde rol aldı.

Oscar kazanan Winged Migration (2001) dahil birçok film de yöneten Jacques Perrin, ayrıca Costa Gavras'ın 'Z' ile Koro gibi filmlerin de yapımcılığını üstlendi.



Her pazar TRT Müzik'te "Nefesten Sese" isimli müzik eğlence programını sunan Elif Buse Doğan ve Serkan Çağrı, birlikte seslendirdikleri "Samsak Döveci" isimli eserle rekora imza attı. Türkü birçok sosyal medya platformunda fenomen oldu.

"Nefesten Sese" programında "Samsak Döveci" türküsünü seslendiren Elif Buse Doğan, "Serkan abi bu türküyü seslendir, çok yakışır dedi, ben de keyifle ve eğlenerek seslendirdim. Ama bu kadar dinleneceği aklımın ucuna gelmezdi" dedi.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine ait olan bu anonim türkü şu anda Tiktok'ta 470 milyon görüntülendi ve YouTube'da da günlerce trendlerde kaldı. Sosyal medya üzerinden sayısız beğeni ve video aldıklarını söyleyen Elif Buse Doğan, "Özellikle öz müziğimizin, türkülerimizin trend olması ve z kuşağının yoğun ilgisi bizi çok mutlu etti" diye konuştu.

Özgür Aras, Kral Grubu'nda!

Yazan   2022-04-17



Müzik ve eğlence dünyasında trendleri belirleyen isimlerin başında gelen, ünlülerle yürüttüğü projeler, yazdığı kitaplar, İstanbul gece hayatına kazandırdığı mekanlar, sosyal sorumluluk kampanyaları ve aldığı sayısız ödülle adından sıkça söz ettiren Özgür Aras, Kral Grubu'nun Pazarlama ve İletişim Danışmanlığına getirildi.

Özgür Aras, bünyesinde Kral Fm, Kral Pop Radyo, Kral TV, Kral Pop TV, ve kralmuzik.com.tr'i barındıran Kral Grubu'nda basın, halkla ilişkiler, sanatçı ilişkileri, konser organizasyonları ve özel projelerden sorumlu olacak.

Özgür Aras aynı zaman da Cumartesi ve Pazar günleri Kral Pop Radyo ‘da yayınlanacak birbirinden ünlü konuklarını ağırlayacağı programa da başlayacak.

Nil Ulusoy'dan TikTok Konseri

Yazan   2022-04-17



"Erkek Ya" şarkısı ve iddialı klibiyle adından söz ettiren internet fenomeni Nil Ulusoy, TikTok'un yeni kraliçesi oldu. TikTok'ta konser vereceğini, bir video ile sevenlerine duyuran Ulusoy, orjinal dans videolarının yanı sıra yaptığı düetlerle de dikkat çekiyor.

Kısa sürede takipçi sayısını artıran fenomen, eğlenceli TikTok videoları ile hayranlarına keyifli dakikalar yaşatıyor. Aynı zamanda canlı yayın performanslarını ve eğlenceli anlarını paylaşan güzel fenomen, TikTok'ta hayranlarıyla bağ kuruyor, hayatından kesitler sunduğu kısa vlog videolar yayınlıyor.

Gördüğü büyük ilgi karşısında platforma özel bir çalışma hazırlayan Nil Ulusoy, çok yakında TikTok'ta konser vereceğini söyledi.

Ulusoy ayrıca "Müzik, dans, eğlence, sanat ve daha birçok dalda içeriklerin bulunduğu bu platform, pandemi döneminde benim için çok keyifli bir hale geldi" dedi.



İslamiyet’in doğuşunu anlatan “The Message/Çağrı” vizyona girişinin 45. yılında 4K dijital görüntü restorasyonu ve yenilenen ses sistemiyle tekrar perdede. Zamana meydan okuyan ve her izleyişte seyirciyi kucaklamayı başaran ender filmlerden biri var karşımızda “Çağrı” 45 yıl sonra restore edilmiş versiyonuyla yeniden vizyonda. Televizyonda izlediğimiz filmin epey hasarlı olduğunu biliyorduk. Filmin restorasyonunu gerçekleştirenler de orijinal negatiflerin nemden zarar gördüğünü ifade ediyor. Üç saatlik filmi yeniden izlediğimizde ise perdede tertemiz, renkleri capcanlı bir kopya görmek mutluluk verici.

Bilindiği üzere, Akkad sadece peygamberi değil Hz. Ali’yi (zülfikârı var sadece) de göstermiyor filmde. Görünmeyen kahraman imajı, filmin gizemini ve heyecanını hâlâ yüksek tutuyor. Başka açıdan da büyük fark yaratıyor “Çağrı”. Hz. İsa ve H. Musa’yı anlatan filmlerde genelde mucizeler büyük yer tutar. 2016’da vizyona giren "Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi"nde Mecid Mecidi de Hz. Muhammed’in küçüklüğünü, mucizeler ekseninde yani Batı tarzıyla anlatmayı tercih etmişti. “Çağrı”da ise mucizelere (örümcek ağı dışında) yer verilmiyor. Kelimelerin gücü önemli olan, görsel gösteriş değil. Cahil kalmayı, inancı ticarileştirmeyi, kız çocuklarına eziyet etmeyi, ağaçları kesmeyi, insana kulluk etmeyi, insanlar arasında ayrım yapmayı eleştiren anlatısı, insanlık için güncelliğini hep koruyor.



Işın Karaca son dönemlerde sahne kıyafetleri ile dikkatleri çeken ve yer yer eleştirilen Gülşen ile ilgili eleştiride bulundu.

"Gülşen'i severim ama sahne adabı diye bir şey olmalı. Beyonce'nin konserini izlediğinizde konsepti anlarsınız. Ama Gülşen'in yaptığının sanatla alakası yok" diyen Işın Karaca "Her şeyin bir kalitesi olmalı. Bazı hareketler çok kalitesiz durunca benim de annelik tarafım devreye giriyor" sözleriyle sahneye çıkan sanatçıların sahne adabını eleştirdi.

Sabah Gazetesine açıklamalarda bulunan Işın Karaca müzik piyasasında yaşanan kirliliktende yakındı. " Şarkı söylemek müzik yapmak o kadar kolay bir şey değil. Her önüne çıkan şarkı söylememeli. Bu piyasada herkes olmamalı. Zaten çıkanları da görüyoruz. Girdikleri gibi çıkıyorlar." Yorumunu yaptı.



Bergen filmi çağına tanık oluyor, çağdaşlarıyla Bergen'i buluşturuyor. Ünlü seslerin her birinin kendi müzik tarzında seslendirdiği Bergen şarkılarından oluşan "Bergen Saygı Albümü" ile Bergen bugün, yarın ve daima yeniden bizlerle olacak...

Orchestra Content ve Bergen'in ailesi, şarkıları seslendiren bütün sanatçıların gönüllü olarak yer aldıkları albümün gelirinin tamamını Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği'ne bağışlama kararı aldı.

Albümde yer alan sanatçılar ve şarkılar:

Bade Derinöz – Aşk Kitabı

Ceylan Ertem – Benim İçin Üzülme

Derya Uluğ – Canım Dediklerim

Feride Hilal Akın – Elimde Duran Fotoğrafın

Gülşen – Sen Affetsen Ben Affetmem

Jehan Barbur – Sabır Ver

Melek Mosso – Yıllar Affetmez

Melike Şahin – Kader Diyemezsin



Soner Arıca, YouTube kanalı için hayata geçirdiği "Soner Arıca Live & Piano Volume 1" proje albümünün gördüğü ilginin ardından serinin ikinci albümü olan "Soner Arıca Live & Piano Volume 2"yi dijital müzik platformları ve YouTube kanalı aracılığıyla müzikseverlerle buluşturdu. Arıca'nın farklı yıllarda seslendirdiği 10 şarkının yer aldığı "Soner Arıca Live & Piano Volume 2" albümü İzzet Aksoy'un çaldığı piyano eşliğinde, Hayyam Stüdyoları'nda canlı kaydedildi. Projenin kayıt ve mix'i Mutlu Doğan tarafından yapıldı. "Soner Arıca Live & Piano Volume 2" isimli proje albümünde; "Sebebimsin", "Bu mu Sevda", "Ağla Gönlüm", "Geçer", "Ayrılık", "Deniz Gözlüm", "Efkarlıyım", "Sonbahar", "Kapını Çalan Benim", "Sen Giderken" isimli sevilen şarkılar yer alıyor. Albümün açılış şarkısı ise sanatçının, 1992 yılında yayınladığı ilk albümü "Bir Umut"ta seslendirdiği sözleri kendine, müziği Selim Aysan'a, live piano düzenlemesi İzzet Aksoy'a ait olan "Sebebimsin" isimli şarkı. Soner Arıca, "Soner Arıca Live & Piano Volume 2" albümündeki şarkıların her birini kliplendirdi. Murat Tuncel'in görüntü yönetmenliğinde çekilen video klipler, arka arkaya izlendiğinde mini bir konser gibi olması amaçlanarak hazırlandı.

Derya'dan beklenen EP: "Eser"

Yazan   2021-11-07

Derya'dan beklenen EP: "Eser"

Örnek Resim

 

"Yalan Kanatlarınla", "Tut Kolumdan", "Eser" ve "Gecenin Ahı" single'ları ile dinleyicilerin beğenisini kazanan Derya, şimdi ise "Duran Ağlar" şarkısıyla tamamladığı "Eser" isimli EP çalışmasını 14 Ağustos Cuma günü Avrupa Müzik markasıyla yayımlıyor. Çıkış şarkısının söz ve müziği yorumcunun kendisine, düzenlemesi ise Barış Korkmaz'a ait. Genç yaşı göz önüne alındığında, 22 yaşındaki birinin kısa sürede nasıl bu kadar belirgin bir tarz yarattığı özellikle dikkat çekiyor. Tüm şarkılar Derya'nın kişisel vizyonundan ve düşüncelerinden oldukca etkilenmiş olsa da, dinleyicinin erişimine olanak sağlıyor, yorumlamaya olanak sağlıyor ve her şeyden önce bir kimlik yeri sağlıyor. Derya'nın önceki repertuarında olduğu gibi Eser EP'nin de geniş bir müzikal yelpazesi var. Modern bir kentsel pop ile sarılmış oryantal etkiler, Doğu ve Batı arasında kültürel bir köprü kuruyor..

 

Video Stats

1089 Videos

43843 Plays

8 Likes

Yükleniyor...